iranemb-berlin

گروه مستند ساز تلويزيون اس دبليو آر (swr) آلماني به ايران سفر كردند.

گروه مستند ساز تلويزيون اس دبليو آر (swr)  آلماني به ايران سفر كردند.

با هماهنگي هاي صورت گرفته توسط سفارت ايران در برلين و سفارت آلمان در ايران و مطابق  با توافقات قبلي گروه گروه مستند ساز شبكه تلوبزيون اس دبليو آر (swr) آلمان با هدف تصوير برداري و تهيه گزارش از جذابيت هاي گردشگري روز شنبه با قطار و با عبور از سه خط طلا و پل ورسك وارد سوادكوه استان مازندران شدند.

 اين گروه مستند سازسفرشان را با قطار را از استان هاي خوزستان، لرستان، مركزي ، تهران ، سمنان آغاز و امروز وارد مازندران شدند.

 ديدن سه خط طلا و پل ورسك براي عبور قطار در سوادكوه مهمترين انگيزه سفراين گروه آلماني به استان مازندران است .اين گروه از برخي جاذبه هاي تاريخي مركز استان مازندران نيز بازديد و گزارش هاي تصويري تهيه مي كنند.

سه خط طلا ريل راه آهن در منطقه مازندران محدوده ورسك تا پل سفيد از خط هايي كه امروزه جزو مشكل ترين خطوط ريلي براي لكوموتيورانان است ،بطوريكه كسي كه بتواند در اين مسير براند، مي تواند لكوموتيوران قطار هاي مسافربري شود.

مهندسين آلماني اين خط را ساختند و امروزه كساني كه مي خواهند از پايه سه لكوموتيوراني به پايه دو و يك ارتقا پيدا كنند بايد يك بار اين مسير را برانند.

همچنين پل ورسك كه راه آهن سراسري تهران ـ شمال را به هم متصل مي كند در ارتفاع 110 متري از ته دره با دهانه 66 متري و با وسايلي ابتدايي ساخته شد.

پل ورسك در شمار مهمترين آثار فني مهندسي راه آهن شمال ايران محسوب مي شود كه در مهرماه 1356 با شماره 1534 ثبت آثار ملي شده است.

ورسك از جمله پل هاي استراتژيك ايران است كه توسط شركت سوئدي-دانماركي كامپساكس و با تضمين 70 ساله احداث شد.

اين پل فقط مخصوص عبور قطار است و در حال حاضر قطارهاي مسافري تهران-ساري و تهران-گرگان پس از گذشت بيش از 70 سال هر روز چندين مرتبه از روي آن مي گذرند.

همچنين قطارهاي باري و سوختي نيز از روي آن عبور مي كنند. امروزه پل ورسك علاوه براهميت ويژه در صنعت حمل ونقل، از جاذبه هاي سياحتي ايران نيز محسوب مي شود.

اين گروه مستند ساز  پس از ديدن و تصويري برداري از جاذبه هاي گردشگري استان مازندران به استان گلستان سفر مي كنند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۱۰:۰۰ توسط:iranemb-berlin موضوع:

سفارت ايران در برلين با برنامه روز درهاي باز وزارت همكاري اقتصادي و توسعه آلمان همكار ي و مشاركت مي كند

سفارت ايران در برلين با برنامه روز درهاي باز وزارت همكاري اقتصادي و توسعه آلمان همكار ي و مشاركت مي كند

وزارت همكاريهاي اقتصادي و توسعه فدرال آلمان در روز ٢٨ آگوست در برلين ميزبان بيش از ٥٠ غرفه از سفارت‌خانه‌ها و موسسات پژوهشي، آموزشي و فرهنگي بود.

سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين نيز براي  نخصتين بار در اين برنامه شركت فعال داشت و غرفه اي را به منظور نشان دادن توانايي هاي ايران بر پا كرد. در غرفه ايران در نمايشگاه مذكور سفارت برلين  به معرفي ظرفيت‌هاي اقتصادي، فرهنگي، گردشگري در ايران و نيز برنامه‌هاي فرهنگي خود سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين آلمان پرداخت.

ايران همچنين در بخش فيلم و موسيقي نمايشگاه نيز حضوري پر رنگ داشت. در اين برنامه، موسيقي ايراني براي حاضرين در نمايشگاه نواخته شد و نمايي از فرهنگ، تاريخ و جامعه ايران بر روي پرده به نمايش گذاشته شد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۱۵:۳۹ توسط:iranemb-berlin موضوع:

سخنراني آقاي زنگنه وزير نفت ايران در نشست امنيت انرژي 2015 برلين آلمان

 

سخنراني آقاي زنگنه وزير نفت ايران در نشست امنيت انرژي 2015 برلين آلمان

آقاي مهندس زنگنه وزير نفت فعلي ايران در سخناني در اجلاس امنيت انرژي 2015 اعلام كرد كه براي اينكه مردم احساس اتمام خصومت را داشته باشند بايد همه تحريم هاي ايران بخصوص تحريم هاي مالي و نفتي عليه ايران برداشته شود .

وي در ادامه تاكيد كرد: آنچه پس از لغو تحريمها اهميت دارد اين است كه ما سهم خود از بازار جهاني را بار ديگر به دست آوريم.

آقاي زنگنه افزود: براي ايران به عنوان كشوري كه سومين يا چهارمين ذخاير بزرگ نفت جهان را دارد، قابل قبول نيست كه به اندازه جمهوري آذربايجان نفت صادر كند.

وزير نفت كشورمان  همچنين تصريح كرد كه توليد نفت ايران دستكم بايد به سطح پيش از تحريم ها يعني چهار ميليون بشكه در روز برسد. براي رسيدن به اين هدف بين هفت تا هشت ماه و در نهايت براي رسيدن به سطح توليد پنج ميليون و 700 هزار بشكه در روز به حدود سه سال زمان نياز داريم.

وي در ادامه به طرح هاي بزرگ براي احيا و نوسازي زيرساخت هاي انرژي ايران اشاره و اعلام كرد كه ايران قصد دارد تا سال 2022 مبلغ 180 ميليارد دلار در اين بخش سرمايه گذاري كند.

زنگنه با تاكيد بر اينكه ايران همواره يك تامين كننده قابل اعتماد انرژي بوده است، ابراز اميدواري كرد كه كشورمان بتواند به بازارهاي جديد نفت و گاز در محيط  پيراموني و نيز در آسيا و اروپا دسترسي پيدا كند.

وي همچنين با بيان اينكه قيمت گاز در اروپا موجب مي شود كه پروژه هاي زيرساختي مانند خط لوله به صرفه نباشد، اعلام كرد كه انتقال گاز طبيعي مايع شده (ال.ان.جي) به اروپا گزينه مورد ترجيح ايران است.با اين وجود ايجاد خط لوله را نيز منتفي نمي دانم اما مشكلات زيادي در اين خصوص وجود دارد و اين گزينه اصلي ما تلقي نمي گردد

زنگنه در پاسخ به پرسشي درباره پايين آمدن قيمت نفت، اين موضوع را تا حدي ناشي از دلايل سياسي دانست.

وي در پاسخ به پرسش هاي مربوط به مباحث سياسي نيز گفت كه نسبت به حصول توافق هسته اي تا 30 ژوئن(9تيرماه) بسيار خوشبين است.

زنگنه همچنين بر خواست و تمايل ايران براي داشتن روابط حسنه با تمام كشورها از جمله همسايگان عرب براساس اعتماد متقابل تاكيد كرد.

براي اطلاع از آخرين اخبار و رويداد هاي ايران به سايت سفارت ايران در برلين مراجعه فرماييد

 

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۰۶:۲۹ توسط:iranemb-berlin موضوع:

رئيس كل بانك مركزي ايران به المان سفر كرد

رئيس كل بانك مركزي ايران  به المان سفر كرد

 

 

ولي الله سيف رئيس كل بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران به همراه هيئت بلند پايه اي و با هماهنگي رايزن سفارت ايران در برلين به آلمان سفر كردند. اين هيئت بانك مركزي كه به رياست خود اقاي سيف به المان سفر كرده اند در سفر دو روزه خود در تاريخ ۲۳ تا ۲۴ تير ۱۳۹۵ در خصوص تعميق و توسعه روابط بانكي بين دو كشور با مسئولان بانكي اين كشور گفتگو نمود. در جريان اين سفر، دكتر سيف با ينس وايدمان رئيس بوندس بانك آلمان در فرانكفورت ملاقات نمود. در اين ملاقات طرفين در مورد گسترش بيشتر همكاريهاي بانكي و تبادل گروههاي كارشناسي توافق نمودند.

آقاي دكتر سيف در برنامه همايش بانكداري ايران كه از سوي آكا بانك با حضور نمايندگان حدود ۳۰ نهاد مالي و بانكي آلمان برگزار شده بود، شركت و سخنراني كرد. وي همچنين در ملاقاتهاي دوجانبه با رؤسا و اعضاي هيات مديره بانكهاي مختلف آلماني، در خصوص چگونگي پيشبرد تعاملات بانكي در دوران پسابرجام و شروع روابط كارگزاري بانكي بين دو كشور مذاكره نمود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۲۱:۳۹ توسط:iranemb-berlin موضوع:

رونمايي از كتاب مكاشفه و تماشا در گالري بوميلار برلين

رونمايي از كتاب مكاشفه و تماشا در گالري بوميلار برلين

 

 

بنا به دعوت ناشر كتاب مكاشفه و تماشا، شب گذشته مراسم رونمايي از اين اثر در گالري بوميلار برلين با حضور جمعي از هنرمندان و مسئولان وزارت خارجه و سفارت ايران در برلين  برگزار شد.

 در اين ميان افراد سر شناسي اقدام به ارائه نظرات خود در خصوص اين اثر داشتند كه در زير به آنها مي پردازيم

  • دكتر فن براخويچ، نويسنده و استاد دانشگاه: اين كتاب دو موقعيت مختلف را بيان مي كند، موقعيت اول تصاوير يك عكاس مدرن و معاصررا نشان مي دهد كه عكس هايش ساده ، خيلي نزديك و بدون مرز هستند. موقعيت دوم موقعيت تصاوير تاريخي حاصل از سفرهاي زيارتي شاه ناصرالدين بوده كه با عكاسي و گرفتن عكس مي خواست نشان بدهد ايران مالك و حاكم مناطق شيعي عراق هم هست. ميان اين دو موقعيت با اين پروژه يك گفتگو بين ديدگاه مدرن و ديدگاه تاريخي برقرار شده است. قرار بود اين كتاب در هيچ وجه سياسي نباشد ولي فرهنگ هميشه يك مقدار سياسي هست و نمي شود كاملاً فرهنگ را از سياست جدا كرد.
  •   دكتر عدالت نژاد، نويسنده و محقق، استاد ميهمان دانشگاه آزاد برلين: خوشحال هستم كه كتاب تمام شد، چرا كه ما مشكلات زيادي داشتيم سال 2000 ميلادي شروع كار آقاي برگر عكاس آلماني بود و الآن 15 سال بعد مي بينيم كه اين كتاب با همت رايزني فرهنگي و وزارت خارجه در سفارت برلين چاپ شد. درست است كه تصاوير كتاب موضوع ديني است ولي از لحاظ و ديدگاه عكاسي خيلي جالب است. يك عكاس آلماني به اماكن ديني و مقدس مسلمانان شيعه احترام مي گذارد و مي آيد عكس برداري مي كند. آقاي هانس برگر نوشته اند ما در اين كتاب دوام محتوايي و زيبايي شناسي را شاهد هستيم چرا كه ناصرالدين شاه شايد سفر سياسي اي داشته ولي عكس هاي خيلي جالب به وجود آورده است، از اين رو روبروي هم قرار دادن اين عكس هاي تاريخي و مدرن خيلي مهم بود.
  • خانم كاترين كولياس، معاون بخش فرهنگي وزارتخارجه آلمان: خيلي خوشحال هستيم كه از اين پروژه حمايت كرديم و متشكر هستيم از تمام دوستان كه همكاري داشتند اين پروژه درواقع گفتگو را حمايت مي كند و اين هم با سياست فرهنگي خارجي آلمان همخواني دارد بخصوص با كشورهايي كه مثل ايران كه دوست داريم رابطه و شناخت را افزايش دهيم و البته از ما دور هستند و هنوز كاملاً همديگر را نمي شناسيم. بعد از برنامه جامع هسته اي در سال 2015 وزارت خارجه آلمان تلاش كرد تا با ايران گفتگو كند در تمام زمينه ها بخصوص در زمينه فرهنگي ولي ما احساس كرديم يك نقطه را هنوز در اين گفتگو نتوانستيم پيدا كنيم. وقتي آقاي هانس برگر با پروژه رايزني فرهنگي سفارت ج اا به وزارت خارجه مراجعه كرد خيلي خوشحال بوديم چون اين همان پروژه بوده كه ما دنبالش بوديم. در واقع مي خواستيم گفتگو را رسمي آغاز كنيم با آن مراكزي كه با آنها تا حال گفتگو انجام نشده بود مثل مراكز ديني و اسلامي شيعيان در ايران. ما بايد براي بحث و شناخت همديگر باز باشيم و ديدگاه طرف مقابل را درك كنيم و بعد اگر بتوانيم يك ديدگاه مشترك پيدا كنيم.
  • هانس گئورگ برگر، عكاس و فيلسوف: من در سفرم كه 15 سال پيش به ايران انجام شد عكس هايي از حوزه هاي شيعه گرفتم. طي آن سفر يك نامه اي دستنويس از خانم مرحوم دكتر شيمل داشتم. من هر جا گير مي كردم هر جايي كه درها به روي من بسته شد اين نامه را نشان مي دادم و اين كليدي بود براي باز كردن تمام درها و راستش تا امروز هم نمي دانم آنجا پروفسور شيميل چه نوشته بوده است. من از رايزني و وزارتخارجه كه چنين سخاوتمندانه از اين طرح حمايت كردند نهايت قدرداني خود را طي اين كلمات اعلام مي دارم.
  • رايزن فرهنگي سفارت ايران در برلين: براي اينجانب هم مايه كمال خرسندي است كه بعد از قريب به 16 سال فعاليت اوليه يك عكاس آلماني براي شناسايي و تهيه تصاوير از دنياي تشيع ما توانستيم با امتزاج مجموعه ايشان در كنار تصاويري بينهايت ارزشمند و واجد نفاست كه براي اولين بار بعد از يك قرن و اندي رونمايي مي شوند يعني مجموعه كارخ موزه گلستان، امكاني را فراهم آوريم تا هويت پيوستة دنياي شيعي در وجه عراق عرب و عراق عجم به صورتي مجتمع خود را نشان دهد. تشيع امروز يكي از زمينه هاي مهم براي مطالعه و پژوهش نزد محققان و انديشمندان است. بي دليل نيست كه ما در هفته آينده ميزبان نخستين كارگاه علمي شيعه پژوهان دنيا در برلين هستيم و همزماني اين رويداد با آن نشست را بايستي به فال نيك گرفت. از يك منظر ديگر هم بايستي به اين موضوع توجه نشان داد و آن اين است كه تصاوير گرفته شده در اين مجموعه از دنياي تشيع مي تواند نزد انديشمندان، محققان و شخصيت هاي ديني معناي تازه اي را از زاويه نگاه يك فرد غيرمسلمان، غربي و طبعاً تربيت شده در فرهنگ آلمان نشان دهد. اين دقيقاً همان نكته اي بود كه پس از مشاهدة اين آلبوم توسط حضرت آيت الله صافي گلپايگاني از زبان ايشان دريافت گرديد. جناب ايشان كه سابقة دستياري مرجع بزرگ شيعي آيت الله بروجردي را داشته اند، تأكيد مي نمودند همواره طي گفتگوها از سوي محققان غربي و يا آلماني، يكي از زمينه هاي جالب توجه براي ما آن بود كه بدانيم در پشت نگاه و در دريافت مفاهيم و مسائل و موضوعات اين مخاطبين چه قضاوتي از ما دارند و چه تصويري در ذهن آنها نقش مي بندد؟ ما را چگونه مي بينند و به چه ويژگي هايي بيشتر توجه نشان مي دهند؟ اين تصاوير به بخشي از رهيافت و درك يك مخاطب غربي از دنياي تشيع پرتو مي افكند. موضوع ديگري كه بايستي در اينجا مورد توجه و تأكيد قرار گيرد اشاره به اين نكته است كه ما با انجام اين پژوهش نشان داديم كه در دنياي كنوني ضرورت همگرايي و افزايش سطح شناخت از جوامعي كه با آنها ارتباط اندكي داشته ايم امري الزام آور و مؤثر براي حفظ صلح است. من هم لازم مي دانم از وزارت خارجه آلمان براي حمايت از اين پروژه و پذيرش پيشنهاد همكاري كه قريب به يك سال پيش از سوي اينجانب مطرح شد، قدرداني نمايم و تأكيد كنم خرسندم از اين جهت كه حاصل اين اعتماد امروز اثري مهم با نفاست هنري و اعتبار علمي به شكل دوزبانه است كه خود نشان مي دهد مي توان با اعتماد و همكاري طرح هاي تازه و پروژه هاي جديد را نيز به سرانجام رساند.

همچنين در اين برنامه به پرسش هاي حضار پيرامون مسائل زير پاسخ داده شد:

ملاحظات:

  •  از آقاي هانس برگر سئوال شد آيا مشكلاتي با عكس گرفتن در ايران داشتيد؟ چون مي گويند در اسلام عكسبرداري ممنوع است؟ آيا بوده جاهايي كه اجازه ندادند عكسبرداري كنيد؟ برگر در پاسخ گفته خير. مي دانيد كه سينماي ايران جهاني است و كيفيت بسيار بالايي دارد، عكسبرداري مهم نيست آن چيزي كه مي خواهيد عكس بگيريد مهم است. من مي خواستم با عكسبرداري ياد بگيرم و اين هدف من بوده كه بروم براي عكسبرداري و ياد بگيرم عكسبرداري درباره فرهنگي افرادي كه نمي شناختم. از هر جايي كه مي خواستيم مي توانستيم عكس بگيريم  و در ميان شيعيان مشكلي با استفاده از ابزارهاي مدرن اطلاع رساني نيست. مي دانيد محرم ترين و مقدس ترين اماكن مذهبي خود قبر و حرم هاي امامان هست، كه در اين بخش هم ممنوعيت وجود نداشت.
  • از وي سوال شد آيا حرم و صحن را هم توانستيد عكسبرداري كنيد؟ برگر چنين گفت كه «نمي خواستم اين حرم ها را عكسبرداري كنم احترام مي گذارم و نياز نيست هر جايي كه مي خواهيم برويم انسان بايد تحفظ هم بكند ما غربي ها هر جايي كه مي رويم مي خواهيم عكس بگيريم ولي خوب است كه آدم به حرم ديگران هم احترام بگذارد و جاهايي كه خيلي صميمانه است و محرم هست را هم نياز نيست بروم و خودم نمي خواستم عكسبرداري كنم و عكسبرداري نكردم.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۴۴:۲۳ توسط:iranemb-berlin موضوع:

محمد جواد ظريف مهمان آقاي فرانك والتر اشمايل ماير وزير امور خارجه المان شد

محمد جواد ظريف مهمان آقاي فرانك والتر اشمايل ماير وزير امور خارجه المان شد

 

 

به دنبال اقدامات پسا برجامي و ديدار و گفتگوهاي وزير امور خارجه كشورمان با كشور هاي مختلف اين بار وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران مهمان وزير امور خارجه جمهوري فدرال المان شد.

درچارچوب رايزني‌هاي منظم شكل گرفته ميان جمهوري اسلامي ايران و جمهوري فدرال آلمان، جناب آقاي دكتر ظريف وزير امور خارجه ايران به دعوت رسمي همتاي آلماني خود جناب آقاي فرانك والتر اشتاين ماير، عصر چهارشنبه مورخ ٢٦ خرداد وارد برلين شد و در توقف چند ساعته خود ضمن ملاقات و گفتگو با وزير خارجه آلمان، در ضيافت افطار آقاي اشتاين ماير كه به افتخار ايشان و هيأت همراه ترتيب داده شده بود، شركت نمود.


طرفين در اين ملاقات كه در محل ساختمان تاريخي ميهمان‌سرا و آكادمي وزارت خارجه آلمان برگزار شد، در خصوص مسايل مختلف مورد علاقه از جمله روابط في‌مابين، روند اجراي برجام و موضوعات منطقه از جمله آخرين وضعيت سوريه و عراق به تبادل نظر پرداختند.


وزراي خارجه ايران و آلمان پيش از آغاز افطار با حضور در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به همگرايي ديدگاه‌هاي دو كشور در خصوص مسايل منطقه، از روند روبه‌رشد روابط دوجانبه در تمامي ابعاد ابراز خرسندي نمودند. جناب آقاي دكتر ظريف با اشاره به وضعيت خطير منطقه و ضرورت مقابله همه جانبه با گروههاي تروريستي، اراده واقعي جامعه جهاني در قطع شاهرگ هاي حياتي لجستيكي و مالي اين گروههاي افراطي را شرط مبارزه واقعي و شكست تروريست‌ها دانست. ايشان همچنين تاكيد نمود كه حل پايدار بحران منطقه خاورميانه مستلزم راه حلي سياسي است.

براي اطلاع از آخرين اخبار و رويداد ها به سايت سفارت ايران در برلين مراجعه فرماييد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۲۱:۲۹ توسط:iranemb-berlin موضوع:

گروه جوانان شوراي آلماني روابط خارجي با سفير جمهوري اسلامي ايران ديدار كردند

گروه جوانان شوراي آلماني روابط خارجي با سفير جمهوري اسلامي ايران ديدار كردند

 

 

گروه جوانان عضو شوراي آلماني روابط خارجي با كارشناسان سفارت برلين و آقاي ماجدي سفير ايران در آلمان ديدار كردند.  در اين ديدار جوانان عضو شوراي آلماني روابط خارجي موسوم به (DGAP) كه در روز  روز سه‌شنبه ٢٥ آبانماه ١٣٩٥ در برلين برگزار شد،  پيرامون روابط ايران و آلمان، اتحاديه اروپايي و تحولات منطقه خاورميانه بحث و تبادل نظر شد و سئوالاتي مطرح و آقاي ماجدي رئيس سفارت ايران در برلين به آنها پاسخ دادند.

 در اين ديدار ضمن تبيين رويكرد سفارت ايران در زمينه طراحي پروژه‌هاي مشترك اقتصادي-فرهنگي در چارچوب خواهرخواندگي شهرهاي ايران و آلمان، يك فيلم كوتاه با موضوع ظرفيت‌هاي گردشگري ايران به نمايش گذاشته شد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۳:۱۷ توسط:iranemb-berlin موضوع:

حضور ايران در جشنواره فيلم هاي كوتاه سلولارت

حضور ايران در جشنواره فيلم هاي كوتاه سلولارت

 

 

جمهوري اسلامي ايران مهمان ويژه هيجدهمين جشنواره فيلمهاي كوتاه سلولارت (Cellu l’art) بود. اين جشنواره در تاريخ  ۲۵ لغايت ۳۰ آوريل ۲۰۱۷ (۶ لغايت ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶) در شهر ينا در آلمان برگزار گردد.

در طي اين جشنواره كه آثار هنرمندان بسياري از اقصي نقاط دنيا به نمايش درآمد ، با هماهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در برلين و برگزارگنندگان، نزديك به پنجاه فيلم‌ كوتاه از كارگردان‌هاي ايراني در زمينه‌هاي مختلف اجتماعي، سياسي، مذهبي و غيره در جشنواره مذكور به نمايش گذاشته شد.

توضيحات بيشتر در خصوص جشنواره سلولارت در وبسايت آن به آدرس زير در دسترس است:

www.cellulart.de

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۶:۱۰ توسط:iranemb-berlin موضوع:

كميته هاي ملي المپيك ايران و آلمان تفاهم نامه همكاري با همديگر امضا كردند

كميته هاي ملي المپيك ايران و آلمان  تفاهم نامه همكاري با همديگر امضا كردند

 

 

رئساي كميته هاي ملي المپيك ايران و آلمان در نشستي كه با هماهنگي سفارت ايران در برلين برگزار شده بود با همديگر ديدار به بحث و تبادل نظر پرداختند و در انتها با امضا تفاهم نامه اي  براي همكاري هاي دوطرفه توافق كردند.

در اين يادداشت تفاهم بر اراده طرفين جهت ارتقاي روابط موجود و نيز بر ضرورت پيروي از منشور المپيك به عنوان مجموعه قوانين ناظر بر فعاليت جنبش المپيك و ارزش‌هاي اخلاقي در ورزش تاكيد شده است. طرفين همچنين توافق نموده‌اند در زمينه مبارزه با دوپينگ كه بطور واضح اصول اخلاقي تصريح شده در مفاهيم المپيك را نقص مي كند، همكاري كنند.

همكاري‌هاي فني، تبادل مربي و استفاده از تجربيات ورزشي در رشته هاي مختلف، برگزاري اردوهاي تمريني براي تيم‌هاي مختلف ورزشي و كلاس‌هاي آموزشي و مربيگري در چارچوب تنظيم شده توسط كارشناسان ورزشي دو كشور از مفاد اين يادداشت تفاهم همكاري است.

كميته ملي المپيك آلمان در چارچوب برنامه‌هاي بين‌المللي وزارت خارجه آلمان، تجربيات مربيان آلماني را در اختيار ايران قرار خواهد داد و جهت شركت كارشناسان ورزشي ايران دردوره‌هاي آموزشي در آلمان در رشته‌هاي دو و ميداني و فوتبال تسهيلات لازم را براي كميته ملي المپيك ايران فراهم خواهد نمود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۰۷:۲۱ توسط:iranemb-berlin موضوع:

ايران و آلمان با هم تفاهم نامه كنسولي براي اسان تر شدن شرايط ويزا امضا كردند

ايران  و آلمان با هم تفاهم نامه كنسولي  براي اسان تر شدن شرايط ويزا امضا كردند

 

 

سند تفاهم‌نامه كنسولي ميان ايران و آلمان  به منظور اسان تر شدن شرايط ويزا و ورود و خروج تجار و بازرگانان و دانشجويان و اساتيد دانشگاهي و ... در تاريخ ٥ مرداد ١٣٩٥ توسط مديران كنسولي وزارات خارجه‌ دو كشور در برلين به امضا رسيد.

طرفين در ديداري كه به همت سفارت ايران در برلين برنامه ريزي شده بود تفاهم نامه اي را به امضا رساندند. در اين سند در خصوص ارائه تسهيلات بيشتر  كنسولي براي اتباع كشور مقابل از جمله صدور رواديد كثير المسافره با اعتبار طولاني مدت براي بازرگانان و سرمايه گذاران و تسريع در صدور رواديد براي دانشجويان، اساتيد دانشگاهها و نخبگان علمي و فرهنگي كشور مقابل توافق كردند. بر اساس سند مذكور همچنين در زمينه گسترش همكاري ميان پليس دو كشور در امر مبارزه با تروريسم، جنايات سازمان يافته، قاچاق انسان و مواد مخدر، رسيدگي به امور زندانيان و همكاري در زمينه بازگشت داوطلبانه پناهندگان تفاهم گرديد.

قرار است اجلاس بعدي كنسولي ايران و آلمان سال آينده ميلادي در تهران برگزار گردد. 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۴۸:۰۳ توسط:iranemb-berlin موضوع: