iranemb-berlin

جايزه و تنديس طلايي «امين الضرب» به دكترظريف اهدا شد

جايزه و تنديس طلايي «امين الضرب» به دكترظريف اهدا شد


جايزه و تنديس طلايي امين الضرب ( دومين دوره اهداي نشان كار آفرين) پيش از ظهر امروز طي مراسمي به دكتر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه اهداء شد.

ساير خبرهاي در سايت سفارت ايران در برلين

 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۰۲:۱۰ توسط:iranemb-berlin موضوع:

توئيت وزير امور خارجه درباره برجام از بروكسل

توئيت وزير امور خارجه درباره برجام از بروكسل

دكتر محمد جواد ظريف وزير امور خارجه با اشاره به نشست امروز خود با مقامات اروپايي در بروكسل نوشت:

"اجماع قوي" امروز در بروكسل:
۱) ايران به برجام پايبند است؛
۲) مردم ايران كاملا حق دارند از تمامي مزاياي برجام بهره مند شوند؛
۳) هر حركتي كه برجام را تضعيف كند غير قابل قبول است.‌ سه كشور اروپايي( فرانسه، انگليس و آلمان) و اتحاديه اروپايي بخوبي آگاه اند كه تداوم پايبندي ايران به برجام مشروط به پايبندي كامل ايالات متحده آمريكا به آن است.

با ما در خبرهاي تازه ايران و جهان در سايت سفارت ايران در برلين همراه باشيد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۰۴:۲۳ توسط:iranemb-berlin موضوع:

وزير امور خارجه ايران با همتاي چيني خود تلفني در خصوص حادثه نفتكش ايراني تبادل نظر كردند

وزير امور خارجه ايران با همتاي چيني خود تلفني در خصوص حادثه نفتكش ايراني تبادل نظر كردند

در اين تماس در خصوص اجراي برجام و لزوم انجام تعهدات همه طرفها و نيز سانحه تاسف بار براي نفتكش ايراني گفتگو شد.‌ دكتر ظريف با اشاره به شرايط ويژه اين نفتكش، خواستار تسريع در اقدامات امدادي و استفاده از همه ظرفيت ها براي مهار آتش شد. وزير امور خارجه چين هم با ابراز تاسف از بروز سانحه براي نفتكش ايراني اعلام كرد نيروهاي امدادي چيني همه تلاش خود را براي مهار آتش بكار گرفته و به كمك هاي خود با حداكثر همكاري ادامه خواهند داد.

آخرين اخبار را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۳۶:۲۱ توسط:iranemb-berlin موضوع:

تبريك سال نو ميلادي روحاني به مسيحيان ايراني

تبريك سال نو  ميلادي روحاني  به مسيحيان ايراني

بسم الله الرحمن الرحيم

آغاز سال 2018 ميلادي را به همه هموطنان مسيحي تبريك عرض مي‌كنم. اميدوارم اين ايام كه مقارن با ايام ميلاد حضرت عيسي مسيح(ع) است براي همه شما سرشار از لحظات فرخنده و نيكو باشد.

بدون شك آموزه‌هاي مسيح(ع) براي بشريت سرشار از توجه به معنويت، صلح و دوستي است. سيره زندگي و توصيه‌هاي آن حضرت همواره بايد راهنماي همه ما باشد. ما امروز بيش از گذشته نيازمند به پيروي از آموزه‌هاي پيامبران الهي هستيم.

ما به ايراني كه خانه همه ايرانيان اعم از مسلمان، مسيحي، يهودي و زرتشتي است افتخار مي‌كنيم و احترام به همه اديان الهي را آموزه گرانقدر اسلام رحماني مي‌شناسيم.

با آرزوي سالي توأم با بركت و شادكامي براي هموطنان مسيحي، از خداوند متعال توفيق و سربلندي روزافزون را براي همگان مسألت دارم.

حسن روحاني

رييس جمهوري اسلامي ايران

سفارت ايران در برلين را با آخرين اخبار دنبال كنيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۴:۳۷ توسط:iranemb-berlin موضوع:

بيانيه مهم وزارت امور خارجه در خصوص تمديد اسقاطيه هاي الزامي تحريم‌هاي برجام و برخي تحريم هاي جديد توسط دولت آمريكا

بيانيه مهم وزارت امور خارجه در خصوص تمديد اسقاطيه هاي الزامي تحريم‌هاي برجام و برخي تحريم هاي جديد توسط دولت آمريكا

به نام خدا

 روز جمعه مورخ ۲۲دي ۱۳۹۶ رئيس جمهور آمريكا عليرغم تلاش يك ساله خود براي از بين بردن برجام، بار ديگر ناگزير به تمديد اسقاطيه هاي الزامي در برجام گرديد. استحكام دروني برجام و حمايت بين المللي از اين توافق، راه را بر تلاش هاي آقاي ترامپ، رژيم صهيونيستي و اتحاد ناميمون تندروهاي جنگ طلب براي لغو اين توافق يا ايجاد تغييرات در آن بسته است. 

با اين حال، رئيس جمهور آمريكا بر اساس رويه يك ساله خود همچنان به اقدامات خصمانه عليه مردم ايران ادامه داده و تهديداتي را تكرار مي‌كند كه بارها در اجراي آنها ناتوان مانده است و با ادامه روش يك سال گذشته خود همزمان با انجام اقدامات اجباري مندرج در برجام، و براي نشان دادن خصومت با مرم بزرگ ايران، از سر استيصال تعدادي از اتباع ايراني و غيرايراني را به بهانه هاي غيرقانوني، كهنه و مضحك در فهرست تحريم قرا‌‌‌‌‌ر داده است تا حداقل بخشي از ناكامي هاي خود را جبران كرده باشد. 

جمهوري اسلامي ايران با محكوم كردن تهديدات آمريكا و اضافه كردن افراد جديد به فهرست تحريم ها، نكات زير را مورد تاكيد قرار مي دهد: 

۱- جمهوري اسلامي ايران همراه با اعضاي ديگر برجام و جامعه جهاني بارها تاكيد كرده است كه برجام يك سند معتبر بين المللي است و به هيچ عنوان قابل مذاكره مجدد نيست. 

۲- جمهوري اسلامي ايران صراحتا تاكيد مي نمايد كه هيچ اقدامي فراتر از تعهدات خود در برجام را انجام نخواهد داد، هيچ تغييري در اين توافق را نه اكنون و نه در آينده نخواهد پذيرفت، و اجازه نمي دهد هيچ ارتباطي بين برجام و هر موضوع ديگري برقرار گردد. 

۳- دولت آمريكا، همچون ساير اعضاي برجام موظف به اجراي تمامي تعهدات خود مي باشد و چنانچه به بهانه هاي واهي از تكاليف خود شانه خالي نمايد مي بايست مسئوليت عواقب آن را به طور كامل پذيرا باشد. 

۴- دولت آمريكا در طول دو سالي كه از اجراي برجام مي گذرد همواره با بدعهدي ها، تعلل ها و سياست هاي خصمانه خود مفاد مختلفي از برجام را زير پا گذارده است. سياست يك سال گذشته آقاي ترامپ و بيانيه امروز وي در تعارض صريح با بندهاي ۲۶، ۲۸ و ۲۹ برجام است و جمهوري اسلامي ايران اين تخلف آشكار را به كميسيون مشترك برجام گزارش و آن را پيگيري خواهد كرد. 

۵- تصميم رژيم آمريكا براي افزودن تعدادي از اتباع ايراني و غير ايراني به فهرست خودساخته و غيرقانوني تحريمي آمريكا، فقط و فقط اثبات كننده استمرار خصومت هيات حاكمه آمريكا عليه ملت بزرگ ايران است. 

۶- اقدام خصمانه و غيرقانوني رژيم ترامپ در قرار دادن نام حضرت آيت الله آملي لاريجاني رياست محترم قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران در فهرست به اصطلاح تحريم هاي جديد آمريكا از تمامي خطوط قرمز رفتاري در جامعه بين المللي عبور كرده و اقدامي خلاف اصول آمره حقوق بين‌الملل و نقض تعهدات دوجانبه و بين المللي ايالات متحده است كه حتما با واكنش جدي جمهوري اسلامي پاسخ داده خواهد شد و مسئوليت تمامي تبعات اين اقدام خصمانه بعهده دولت ايالات متحده خواهد بود.

۷- استناد به مفهوم والاي حقوق بشر براي تحريم مقامات و شهروندان ايران از سوي رژيمي كه مهمترين متحدينش بدترين ناقضان حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در تاريخ معاصرند، و از سوي فردي كه آلوده به ذهنيت نژادپرستانه و بيگانه ستيزي بوده و عبارات كثيف نژادپرستانه اخير او عليه ملت‌هاي مختلف انزجار جامعه بين المللي و مردم آمريكا را برانگيخته است، و كسي كه فروش ميلياردها دلار سلاح براي قتل عام انسان هاي بيگناه در خاورميانه و ترويج خشونت و هرج و مرج را افتخار خود مي داند، مايه وهن و بي آبرويي براي ملل متمدن و لكه ننگي براي زمامداري مدرن به شمار مي آيد. 

۸ - دولت آمريكا كه خود همواره طي دهه هاي گذشته و در حال حاضر سياه ترين كارنامه را در جهان در سركوب ملت هاي آزاديخواه و حمايت از رژيم هاي سركوب گر، از جمله حمايت بي قيد و شرط از نظام ستم شاهي و انجام كودتا عليه دولت دموكراتيك منتخب مردم ايران در گذشته و حمايت از دولتهاي اشغالگر، متجاوز و سركوبگر همچون رژيم صهيونيستي و اذناب منطقه اي اش از اراضي اشغالي فلسطيني تا بحرين و يمن دارد، از سويي با ريختن اشك تمساح در حركتي مزورانه و با سردادن شعارهاي سراپا دروغ مدعي حمايت از حقوق بشر مردم ايران مي‌شود و از سويي ديگر با اعمال تحريم‌هاي ظالمانه، ممنوع ساختن ورود شهروندان ايراني به آن كشور و ديگر رفتارهاي توهين آميز، ملت متمدن ايران را تروريست لقب مي دهد.

۹ - اعمال تحريم هاي غير قانوني و اظهارات و تحركات خصمانه دولت آمريكا عليه مسئولين و ملت رشيد ايران كه از ماهيت زياده خواهي و خوي سلطه طلبي حاكمان آمريكا ناشي مي‌شود، همواره و هميشه براي افكار عمومي و وجدان بيدار مردم ايران و جهان سياستي شكست خورده و بي‌اعتبار تلقي شده است و دست يازيدن به چنين اقداماتي ناشي از سرخوردگي اين كشور از بيداري ملت فهيم ايران در مقابله با اقدامات مداخله جويانه و طراحي شده براي ايجاد اغتشاش و بحران در جمهوري اسلامي ايران طي دهه هاي گذشته و بخصوص در جريان وقايع اخير است.

۱۰ - ايالات متحده بايد بياموزد كه تمامي اركان و قواي سه گانه مقتدر جمهوري اسلامي ايران كه مستظهر به پشتيباني قاطبه ملت هميشه سرفراز ايران هستند، با همدلي و وحدت كلمه، وقعي به اين نوع سياست‌ها و استانداردهاي دوگانه و خصمانه عليه كشور خود نگذاشته و در زمان مقتضي پاسخ مناسبي به اينگونه اقدامات خصومت آميز آمريكا خواهند داد.‎

ساير خبرها را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۲۹:۳۸ توسط:iranemb-berlin موضوع:

بندر لنگه

بندر لنگه

بندر لنگه يكي از شهرهاي استان هرمزگان ايران است. اين شهر مركز شهرستان بندر لنگه و يكي از بنادر مهم جنوب كشور است.
براساس اطلاعات موجود در 54 درجه و 30 دقيقه طول شرقي و در 26 درجه و 18 دقيقه عرض شمالي از نصف النهار مبدأ واقع شده‌است.
فاصله بندر لنگه تا شهر لار 280 كيلومتر و تا بندر عباس 192 كيلومتر و تا بوشهر 420 كيلومتر و تا شهر بستك 170 كيلومتر است. هواي شهر بندر لنگه مانند ساير شهرهاي ساحلي مرطوب و در تابستان گرم است.

محدوده بندر لنگه
حدوداً از شرق شهر كنگ، از غرب روستاي شناس و مغويه، از جنوب خليج فارس و از سمت شمال به صحراي مهركان محدود مي‌گردد.

خطوط طول و عرض
براساس اطلاعات موجود در 54 درجه و 30 دقيقه طول شرقي و در 26 درجه و 18 دقيقه عرض شمالي از نصف النهار مبدأ واقع شده‌است.

فاصله بندر لنگه با شهرهاي اطراف
فاصله بندر لنگه تا شهر لار 280 كيلومتر و تا بندر عباس 192 كيلومتر و تا بوشهر 420 كيلومتر و تا شهر بستك 170 كيلومتر است. هواي شهر بندر لنگه مانند ساير شهرهاي ساحلي مرطوب و در تابستان گرم است.

جانوران وپرندگان
در كوههاي اطراف بندر لنگه حيوانات و پرندگان مختلفي وجود دارند مانندآهو، روباه، گرگ، شغال، جوجه‌تيغي وكفتار. از پرندگان مانند: كبك، شاهين، و قُمري و بلبل و تيهو غيره از پرندگان كوهي وصحرائي.

پوشش گياهي
اغلب زمينهاي شهرستان بندر لنگه داراي قابليت مرتعي است ومناسب‌ترين اراضي جهت استفاده‌هاي مرتعي وبرداشت علوفه محسوب مي‌شوند. در اطراف لنگه درختان بزرگ و تنوهمندي وجود دارد مانند: كُنار، كُور و سمر ،سَلَم و غيره، در زمان قديم مردمان لنگه از هيزم اين درختان براي پخت و پز وبراي تدفئه خانهاشان استفاده مي‌كرده‌اند.

جمعيت
جمعيت شهر بندر لنگه طبق سرشماري عمومي نفوس و مسكن در سال 1385 ، برابر با 26175 نفر بوده‌است.

 

با ما با معرفي ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين همراه باشيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۴۸:۵۵ توسط:iranemb-berlin موضوع:

نمايشگاه بين المللي خدمات گردشگري، تجهيزات رستوراني و خدمات وابسته در شهر تبريز برگزار خواهد شد

نمايشگاه بين المللي خدمات گردشگري، تجهيزات رستوراني و خدمات وابسته در شهر تبريز برگزار خواهد شد

در راستاي انتخاب شهر تبريز به عنوان پايتخت گردشگري كشورهاي اسلامي در سال 2018 ميلادي و به منظور معرفي توانمنديهاي استان آذربايجان شرقي در بخش گردشگري و تغذيه به فعالين اين بازار نمايشگاه بين المللي خدمات گردشگري، تجهيزات رستوراني و خدمات وابسته از تاريخ 2 لغايت 5 اسفند ماه 1396 (21 لغايت 24 فوريه 2018 با حضور فعالين بخش هاي مختلف  توريسم برگزار خواهد شد. 

با ما با معرفي ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين همراه باشيد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۶:۵۴ توسط:iranemb-berlin موضوع:

برج كلاه‌فرنگي شوشتر

برج كلاه‌فرنگي شوشتر

برج كلاه‌فرنگي شوشتر با قدمت دوره قاجاريه در مركز شهر شوشتر در استان خوزستان قرار دارد.
اين بناي برج مانند در كنار رود كارون و نزديك به بند ميزان در شهرستان شوشتر قرار دارد و مشهور به كلاه فرنگي است.

اين برج هشت ضلع دارد و زيرسازي آن كه برج روي آن قرار گرفته است، نسبت به سطح زمين، چهار متر ارتفاع دارد و ارتفاع خود برج نيز حدود هفت متر است.

مردم شهر شوشتر اين برج را كلاه‌فرنگي مي نامند و مي گويند، برج جايگاه ديده‌باني قيصر روم يا شاپور ساساني جهت نظارت بر كار كارگران مشغول در بندميزان بوده است.

نماي بيروني اين برج از سنگ‌هاي تراش خورده ساخته شده است. كه اين سنگها نيز به مرور زمان افتاده‌اند و اكنون فقط سه متر از اين سنگهاي تراش خورده بر بدنه برج باقي مانده است.

بندميزان با دو ضلع مورب خود، تقريبا در روبرو و چشم‌انداز اين برج قرار دارد.

برج كلاه‌فرنگي شوشتر در سال 1378 توسط سازمان ميراث فرهنگي با شماره 2611 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد.

با ساير جاذبه هاي گردشگري ايران در سايت سفارت ايران در برلين آشنا شويد

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۵۸:۰۴ توسط:iranemb-berlin موضوع:

برگزاري نمايشگاه بين المللي كشاورزي آگروتكنيكا در هانوفر با حضور هئيت رسمي جهاد كشاورزي ايران.

 برگزاري نمايشگاه بين المللي كشاورزي آگروتكنيكا در هانوفر با حضور هئيت رسمي جهاد كشاورزي ايران.

هيات رسمي وزارت جهاد كشاورزي ايران به رياست آقاي عباس كشاورز، معاون وزير در امور بذر و زراعت جهت حضور در نمايشگاه بين المللي آگروتكنيكا در شهر هانوفر آلمان و پيگيري توافقات كشاورزي دو كشور در تاريخ 13 لغايت 17 نوامبر 2017 به آلمان سفر نمود. در اين سفر هيات ايراني ضمن بازديد از غرفه هاي نمايشگاه مذكور، ديدارهاي جداگانه اي با مقامات وزارت كشاورزي و تغذيه آلمان و نمايندگان شركتها و اتحاديه هاي آلماني انجام و در خصوص زمينه هاي همكاري احتمالي دو طرف مذاكره نمودند. شايان ذكر است كه تمركز نمايشگاه مذكور بيشتر بر بخش مكانيزاسيون و ماشين آلات كشاورزي بود.

ساير خبرها را در سايت سفارت ايران در برلين دنبال كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۰۱:۵۰ توسط:iranemb-berlin موضوع:

نشست بانكداران ايراني در فرانكفورت

نشست بانكداران ايراني در فرانكفورت

روز پنج شنبه بيست و پنجم آبان ماه 1396 جلسه اي با بانكداران ايراني با مديريت بانك مركزي و با حضور رئيس سفارت ايران در برلين در سركنسولگري ايران در فرانكفورت برگزارشد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا از پژوهشكده پولي و بانكي، «نادر مالكي» درباره چهارمين همايش تجاري و بانكي ايران - اروپا در تهران، افزود: در نوامبر 2015 ( آبان 1394) براي نخستين بار توانستيم همايش تجاري و بانكي ايران - اروپا را تحت عنوان اوليه 'همايش تجاري ايران - اروپا' برگزار كنيم.

وي ادامه داد: در اين زمان تحريم ها هنوز وجود داشت اما در آستانه لغو شدن بود. از اينرو علاقه مندان به ايران، نمايندگان بانك ها، تجار، دانشگاهيان و سياستمداران با اشتياق آخرين دستاوردهاي توسعه ايران را دنبال مي‌كردند.

مالكي يادآور شد: نخستين نشست تجاري ايران - اروپا به ويژه به دليل ارايه ايده هاي نخست چگونگي برقراري روابط آلمان، اروپا و ايران، نحوه امضاي قراردادهاي تجاري، چگونگي تامين مالي پروژه هاي تجاري، چگونگي يافتن شركاي تجاري و ايجاد سرمايه گذاري هاي مشترك از سوي ولي الله سيف رييس كل بانك مركزي، رويداد بسيار موفقي بود.

وي افزود: در آن زمان، مخاطبان اروپايي كنجكاو و علاقه مند به اين مسائل بودند اما هيچگونه اطلاعاتي از نحوه انجام فعاليت هاي تجاري در ايران نداشتند. به همين دليل اين نشست به طور قطع درهاي ايران را به سوي بسياري از شركت كنندگان باز كرد.

رئيس فروم بين المللي بانكداران فرانكفورت گفت:‌ دومين همايش بانكي - تجاري ايران اروپا در مارس 2016 ( اسفند 1394) و بلافاصله پس از لغو بيشتر تحريم ها برگزار شد و اين بهترين زمان براي برگزاري همايش بود، طرف هاي اروپايي علاقه مند به شركت در آن بودند و اشتياق فراواني براي ايجاد روابط اروپا و آلمان با ايران وجود داشت.

به گفته مالكي، آن زمان مهمترين موضوع اتصال دوباره سيستم بانكي ايران به سيستم بانكي بين لملل بود اما اين موضوع از مارس 2016 تاكنون همچنان حل نشده باقي مانده است به طوري كه شركت هاي اروپايي و ايراني با وجود تمايلي كه براي آغاز روابط، تجاري خود دارند اما نمي دانند چگونه وام دريافت كرده و پروژه هاي خود را تامين مالي كنند.

وي ادامه داد: بانك هاي اروپا همچنين نگران مجازات سنگين از سوي آمريكا در صورت همكاري با شركت ها و بانك هاي ايراني هستند.

به گفته مالكي،دويچه بانك و بانك «بي ان پي پاريباس» به همين دليل مجبور به پرداخت جرايم سنگين شده اند و از آن زمان تاكنون، ديگر بانك هاي اروپا نيز نسبت به رابطه با ايران ترديد دارند و اين وضعيت با روي كار آمدن رييس جمهوري جديد آمريكا دشوارتر شده است.

وي اظهار داشت:‌ «دونالد ترامپ» به طور واضح سياست هاي خود را نسبت به ايران اعلام نكرده اما بعد از اظهار نظر وي كه توافق هسته اي با ايران را 'بدترين توافق تاريخ' دانسته بود، نبايد زياد خوشبين بود.

رئيس فروم بين المللي بانكداران فرانكفورت گفت:‌ به نظر من اين مسئله در مقياس بزرگتري، مهمترين مانع بانك‌ها و شركت هاي اروپايي براي رابطه با ايران است.

وي ادامه داد: علاقه به حضور در ايران و برقراري روابط تجاري با اين كشور همچنان وجود دارد اما در حال حاضر بايد صبر كرد و مطمئن هستم كه دليل خوبي براي خوشبيني داريم چرا كه در روز 19 آوريل يكي از روزنامه هاي اصلي آلمان خبري را منتشر كرد مبني بر اينكه «ركس تيلرسون» وزير امور خارجه آمريكا در نامه اي به «پل رايان» سخنگوي كنگره اين كشور يادآور شده كه ايران تاكنون به تمامي تعهدات هسته اي خود عمل كرده و آمريكا در حال بررسي لغو كامل تحريم ها عليه ايران و اين نشانه و دليل خوبي براي خوش بيني نسبت به آينده است.

مالكي ثبات سياسي را براي سرمايه گذاري ها با اهميت توصيف كرد و افزود: براي افزايش همكاري ها داشتن روابط قابل اعتماد ضروري است و اين سياست براي حفظ جايگاه ايران به عنوان يك مقصد جذاب براي سرمايه گذاران بين المللي بايد حفظ شود.

وي تصريح كرد: از منظر ديگر، در صورت ادامه مشكلات مربوط به كسب رضايت بانك هاي اروپايي براي قراردادهاي مرتبط با ايران و باقي ماندن تهديد سناريوي به اصطلاح 'اسنپ بك' (بازگشت تحريم هابه صورت اتوماتيك و بدون نياز به هيچ مذاكره و چانه زني عليه ايران)، مطمئن هستم تقويت بانك هاي ايراني مستقر در اروپا مي توانند اقدام هوشمندانه اي داشته باشد.

رئيس فروم بين المللي بانكداران فرانكفورت افزود: به اعتقاد من، نشست بانكي و تجاري ايران - اروپا مهمترين سكو براي بانك ها و شركت هاي اروپايي و ايراني است.

وي افزود: با توجه به ارتباطات بسياري كه داريم، ايران شريكي منحصر به فرد و مناسب براي آلمان و اروپا هست و خواهد بود.

به گفته مالكي، هر دو طرف بايد صبور باشند و به تلاش هاي خود ادامه بدهند. علاوه بر اين، نقش ايران و آمريكا در منطقه نبايد ناديده گرفته شود. حتي اگر هيچ پيشرفتي صورت نگيرد، همه ما بايد صبور باشيم و سعي كنيم به نيازهاي شركاي خود پاسخ دهيم.

به گزارش ايرنا، علي ديواندري رييس پژوهشكده پولي و بانكي روز گذشته( يكشنبه) در نشستي خبري از حضور 35 بانك، شركت و موسسه مالي اروپايي در چهارمين همايش تجاري و بانكي ايران - اروپا خبر داد.

وي رويكرد اين همايش را بررسي روند پيشرفت مبادلات مالي و بانكي يك سال پس از برجام و فرصت هاي سرمايه گذاري در ايران است.

بلژيك، انگليس، ايتاليا، سوئيس، آلمان ، فرانسه و هلند از جمله كشورهايي هستند كه نمايندگان شان در اين همايش حضور دارند.

اين همايش روزهاي 9 و 10 ارديبهشت در مركز همايش هاي صدا و سيما برپا خواهد شد، در مجموع 16 سخنراني تخصصي و كليدي از سوي مهمانان خارجي انجام مي شود.

همايش تجاري و بانكي ايران و اروپا از سال 94 تاكنون همه ساله در دو نوبت برگزار مي شود. دوره پيشين اين رويداد اقتصادي در پاييز سال گذشته و در هفته مالي اروپا در شهر فرانكفورت آلمان برپا شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۳۰:۳۲ توسط:iranemb-berlin موضوع: